A Noktası Nedir Nasıl Bulunur?

A Noktası Orgazmı Nedir, Nasıl Yaşanır?

Kadın genital organında G noktasının varlığı hala tartışılırken,çok da eski olmayan bir tarihte,vajinada yeni bir uyarım noktası olduğu keşfedildi!

Bu yazımda,soru-cevap şeklinde A noktası nerededir,nasıl bulunur,A noktası orgazmı nasıl yaşanır,A noktası uyarımının sağlığa faydaları nelerdir? Sorularını yanıtlamaya çalışacağım.Hazırsanız başlayalım;

A Noktası nerede yer alır?

A Noktası vajinaın sonlandığı bölgenin alt tarafında yer alır.Diğer bir deyişle,vajinanın rahim kanalına açılan bölümünün hemen altında,anal kanala komşu bir sinir demetidir.

Erkekteki prostatın karşılığı olarak bilinir.

A Noktası nasıl bulunur?

Tırnağını kestiğiniz en büyük parmağınızı vajinanın dibine kadar itin.Parmağınızı aşağı yani,anüse bakacak şekilde en dipteyken yavaş hareketlerle bastırın.G noktası harekete duyarlıyken,A noktası baskılamaya duyarlıdır.Bu nedenle yavaş hareketlerle baskı yaratın.Tuhaf bir haz aldığınız anı yakaladığınızda A noktanızı bulmuşsunuz demektir.

A Noktası için mutlaka büyük penis şart mı?

Hayır değil…Çünkü standart bir vajinal kanal en fazla 10-12 cm uzunluğundadır.Dolayısı ile büyük ve uzun bir penise gerek yoktur.

A Noktasını en iyi hangi penis uyarır?

G Noktası uyarımı için yukarı eğimli penis makbulken,A noktası altta yer aldığı için aşağı eğimli bir penisle daha şiddetli uyarılabilir.

A Noktası başka nasıl uyarılabilir?

Anal seks esnasında ters yönden uygulanan baskı A noktasını uyarmaya yardımcı olabilir.Bazı kadınların ters ilişki esnasında yaşadığı vajinal orgazmın A noktası kaynaklı olduğu düşünülmektedir.

Bir diğer yöntem de,aşağı eğimli bir vibratör veya dildo ile uyarmaktır.

A Noktasını ilk kim keşfetmiştir?

1990’lı yılların başında Malezyalı seksolog Chue Chee Ann tarafından keşfedilmiş ve bilimsel olarak literatüre geçmiştir.

A Noktası uyarımın faydaları nelerdir?

A noktası orgazmı,yaşayan kadınlar tarafından ‘’tarifi zor’’ olarak tanımlanmaktadır.Yaşanılan hiçbir orgazm türüne benzemediği belirtilmektedir.

Kadının en fazla sıvı salgıladığı orgazm türü olarak da kabul gören bir orgazmdır.Hatta A noktasını keşfeden Dr. Ann’ın 271 vajinal kuruluk sıkıntısı çeken kadınla yaptığı klinik çalışmanın sonuçlarına göre,A Noktası orgazmını keşfeden kadınların önemli bir kısmı vajinal kuruluk sorunundan kurtulmuşlardır.

Diğer yandan,aşırı vajinal sıvı salgılanması,şiddetli uyarımın ve orgazmın da bir göstergesi sayılabilir.

Facebook Comments