Gebelikte Cinsel İlişki Nasıl Yaşanır?

Hamilelikte Seks Pozisyonları -Resimli Anlatım

Gebelik döneminde cinsel hayatı doktorların izin verdiği müddetçe devam ettirmek mutlu bir evlilik için gereklidir.Çoğu çift hamilelik döneminde değişik nedenlerden dolayı ilişkiye girmekten kaçınmaktadır.

Çiftlerin hamilelik döneminde birbirlerinden cinsel anlamada soğumasının esas nedenleri şunlardır;

*Bebeğe zarar verme endişesi

*Karı – kocanın  sevgili moodundan çıkıp anne- baba mooduna geçmesi

Oysa yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki,hamilelik döneminde cinsel hayatında tatmin olan kadının mutluluğu aynen karnındaki bebeğe de geçiyor ! Çiftlerin gebelik döneminde güvenle deneyecekleri seks pozisyonları ,sağlıklı ve mutlu bir hamilelik dönemi geçirilmesine yardımcı olur.

Bu yazımızda gebelikte güvenli  cinsel ilişki pozisyonlarını resmili olarak anlatacağız;

Hamilelikte seks pozisyonları

At sürme

Kadının üstte olduğu at sürme (riding) pozisyonu hamilelik dönemi için en iyi pozisyondur.Bu pozisyonu eşsiz  yapan nedenler;Kadının karnına erkeğin ağırlığının binmemesi ve  kadının seksin hızını kontrol edebilmesidir.

Bu pozisyonun bir diğer avantajı ise hamilelikte iyice hassaslaşan göğüs bölgesine teması en aza indirmesidir.

Kaşık pozisyonu

Hamilelik döneminin ilerleyen haftaları için en uygun pozisyondur.Çünkü doğum yaklaştıkça kadının hareket etmesi zorlaşır,yorgunluk hissi artar.Bu pozisyonda Kadın yan yatarak hareketsiz kalır,erkek arkadan yaklaşır ve ilişki kadını yormaz.

Yatak kenarı

Misyoner pozisyonunda sevişmekten zevk alan ama gebelik nedeniyle misyoner pozisyonunda seks yapamayan çiftler için en iyi alternatif yatak kenarı pozisyonudur. Erkek yatak kenarında ayakta durur,kadının üzerine abanmadan ayakları  yerden ,kolları yataktan destek alacak şekilde uzanır.Bu pozisyonda en önemli nokta,erkeğin kadının üzerine yatmamasıdır.

Ataç pozisyonu

Gebelik dönemi için en kolay ve en şiddetli orgazm yaşatan pozisyonlardan birisidir.Kadın,sırtüstü yatan erkeğin üzerine bir bacağı dışarıda diğeri içeride kalacak şekilde dik olarak oturur ve ilişki gerçekleşir.

Ataç pozisyonunda kadının şiddetli orgazm yaşamasının nedeni,içeride kalan bacağın uyluk kemiğinin vajina ve klitorise yaptığı basınçtır.

Ters at sürme

İngilizcede ‘’back riding’’ denilen ve erkekler tarafından oldukça sevilen bu pozisyonda kadın sırtüstü yatan erkeğin üzerine poposu erkeğe bakacak şekilde oturur.

Kadının ilişkinin hızını kontrol edebilmesi,ters açıdan giren penisin klitoris uyarımını artırması gibi nedenlerden dolayı ters at sürme pozisyonu,gebelik döneminin popüler pozisyonlarından birisidir.

Doggy Pozisyonu

Porno ve erotik filmlerin vazgeçilmez pozisyonu olan domalma(doggy) ,hamilelik döneminin en güvenli ve rahat pozisyonlarındandır.Bu pozisyonda anne adayının karnı kendisine basınç yapmaz.Ayrıca penisin vajinaya erişimi kolaylaşır ve alınan zevk artar.

Facebook Comments