Anal Seks Alışkanlık Yapar mı?

Ters ilişki bağımlılık yapar mı?

Cinsel Bilgiler sayfasında anal seksle ilgili tüm soruları bilimsel temelde yanıtladığım farklı yazılarım bulunmakta…Bu yazılarım günde üç binden fazla kişi tarafından okunmasına rağmen, bir okurumdan gelen maille fark ettim ki,en önemli ters ilişki sorularından birisini atlamışım;’’Anal seks bağımlılık yapar mı?’’

Bu sorunun yanıtı özellikle kadınlar ve kızlar için çok önemli.Çünkü,gerek zevk aldığı için,gerekse eşi/sevgilisi istediği için ters ilişki yaşayan kadınlar,arkadan ilişkinin alışkanlık yapmasından ve ileride bazı sağlık sorunlarına neden olmasından korkarlar.

Bu yazımda,makattan ilişkinin kadında bağımlılık yapıp-yapmayacağını bilimsel bir temelde açıklayacağım:

Bu sorunun iki cevabı var; ‘’Evet yapar’’ ,’’Hayır yapmaz’’ Neden iki cevabı var,hangi durumda hangi cevap geçerli,şimdi bunları ele alalım;

Eğer vajinal ilişkiyle orgazm olan,anal ilişki esnasında da klitorisi uyararak orgazm olmayı başaran bir kadınsanız,ters ilişki sizin için bir farklılıktan ve heyecandan öteye geçmez ve alışkanlık yapması söz konusu değildir.

Çünkü,bu tür bir ters ilişkide,bedensel ve psikolojik açıdan sağlıklı olduğunuzu gösteren emare ,klitoral orgazmı anal seks esnasında bile düşünüyor ve uyguluyor olmanızdır.

Ancak;Zorlanma,ele geçirilime,zorla sahip olunma gibi psikolojik temeli olan uç dürtüler nedeniyle anal seksten zevk alıyorsanız,bağımlılık yapabilir.

Dikkat ederseniz,bağımlılık denilince işin içine diğer tüm bağımlılıklar gibi,psikolojik faktörler giriyor…

Anal ilişkiyi kocasını veya sevgilisini mutlu etmek için yaşayan,zevk almayan,hatta nefret eden kadınlar için ise bu soruyu cevaplamak anlamsız,zira kesinlikle bağımlılık yapmaz.

Yazımı başka bir anal seks sorusunu cevaplayarak bitirmek isterim;

Anal seks ile orgazm olunur mu?

Değerli okuyucularım,ters ilişkiden aşırı zevk alan bir kadın bile sadece anal seks ile orgazm olamaz.Çünkü,orgazmın yaşanması için üreme odaklı organın ,yani genital bölgenin uyarılması gerekir.Arkadan ilişki ile aşırı tahrik olan ve zevkin doruklarına çıkan kızların ve kadınların yaşadığı hisler,orgazmmış gibi görünse de,aslında yaşanan şey aşırı zevk almaktan ibarettir.

Ters ilişkiyle orgazm yaşanması için mutlaka vajina ve /veya klitorisin uyarılması gereklidir.

Facebook Comments