Anal Seksten Nasıl Zevk Alınır?

Zevkli ve Kolay Ters İlişki Nasıl Yaşanır?

Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen eşiniz veya sevgiliniz sizinle anal seks yapmak istiyor ama siz bazı değerleriniz veya acı duyma endişeleriniz nedeniyle kafa karışıklığı yaşıyorsunuz…Bu tür kaygıları yaşamanız çok normal.Çünkü,bir kadın veya genç kız için cinsel hayatın en zorlu dönemeçlerinden birisidir anal seks

İlişki koçluğu yaptığım çiftler ve kadınların önemli bir kısmında ilk anal sex travmasının izlerini gördüğümü söyleyebilirim.Gerçekten de, yeteri kadar bilgi sahibi olmadan denenen ters ilişki,çiftlerin cinsel hayatını olumsuz etkiliyor,kadında değersizlik hissi yaratıyor.

Bu yazımda; ‘’Anal seksten nasıl daha fazla zevk alırım?’’ ,’’Ters ilişki ile orgazm olmak için neler yapmalıyım?’’ , ‘’ Kocam/ sevgilim arkadan istiyor isteğine cevap vermeli miyim?’’ ,’’ Ağrı ve acı duymadan  anal seks yapmanın püf noktaları neler?’’  ‘’Bir erkek neden makattan ilişki ister?’’ gibi kafanıza takılan tüm soruların bilimsel,denenmiş,memnun kalınan cevaplarını bulacaksınız…Hazırsanız anal seks adımlarını sırasıyla ele alalım;

Anal seks nasıl yapılır? Anal seksi kolaylaştıracak yöntemler nelerdir?

Psikolojik  olarak hazır olmalısınız

Bir kadın psikolojik olarak ters ilişkiye hazır değilse;partnerinin tüm rahatlatma yöntemleri,ilaçlar,kremler ve diğer hiçbir gevşetici işe yarmaz! Duygusal ve düşünsel anlamda hazır olunmadan yaşanan anal sex kadına acıdan başka bir şey vermez…

Bu nedenle,öncelikle kadının ters ilişkiyi beyninde kabullenmiş ve denemeye istekli olması gerekir.Yazımı okuyan değerli erkeklere tavsiyem şu;Lütfen karınızı veya sevgiliniz ruhsal açıdan hazır olmadan ters ilişkiye zorlamayın! Zorla yapılan anal seks ilişkinizi yıpratır,kadının sizden soğumasına neden olur,tamiri mümkün olmayacak sorunlar (ayrılık,boşanma) yaratır…Zorla yapılan ters ilişki tecavüzden farksızdır.

anal sex adımları-1

Vücudunuzu ters ilişkiye hazırlayın

Anal seksi psikolojik açıdan içselleştirdikten sonra atılması gereken ikinci adım bedensel rahatlama ve ön hazırlıktır.Takdir edersiniz ki, yapısı itibarıyla anüs ,vajina gibi seks ve üreme değil,bir boşaltım organıdır. Dolayısı ile anal seks öncesinde temizlik,hijyen konusu oldukça önemlidir.

Ters ilişkiye girmeden önce dışkılama (defekasyon) yoluyla kalın bağırsağınızı iyice temizleyin.Aslında ideal olan, lavman veya seks shoplarda satılan anal temizleme setleriyle derinlemesine kolon temizliği yapmaktır.

anal sex adımları-2

Destek ürünleri kullanın

Bedensel hazırlığınızda tamam ,sıra geldi bir sonraki aşamaya…Anal seksi acı duymadan yapmanızı sağlayacak anal rahatlatıcı ve gevşetici kremler,kayganlaştırıcılar ve anal tıkaç kullanmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum!

Kayganlaştırıcı konusunda doğru bilinen birkaç yanlış var; Evdeki nemlendirici krem veya yağ bazlı kozmetik kremler,losyonlar anal seks için uygun değildir.Bu tür krem ve losyonlar  hijyenik değildirler,ayrıca ilişkiye girmeyi daha da zorlaştırabilirler.

Bu nedenle, anal seks için su bazlı kaliteli kayganlaştırıcılar ve rahatlatıcı kremler tercih etmelisiniz.Bir seks shoptan veya marketten kayganlaştırıcı alırken içeriğine bakın,özellikle anal seks için üretilmiş ürünleri tercih edin.

Bir diğer önerdiğim ters ilişki kolaylaştırıcı ürün ise anal tıkaç (plug).Nedenini kısaca açıklayayım;Anüs (makat) çok güçlü kaslardan oluşmuştur .Ayrıca vücudumuzun sinir uçları açısından en zengin bölgelerinden birisidir.

Kas dokusu ile kaplı anal bölge vajina gibi yumuşak doku değildir… Kasları ilişkiye girmeden önce genişletirseniz,oradaki sinir uçları daha az uyarılır ve duyduğunuz acı ve ağrı azalır.Kasları ilişki öncesinde kayganlaştırıcı ile kremleyip eşinizin parmakla açması da bir yöntem ama,anal tıkaç anüsün şekline göre üretilmiştir.Kasları gevşetmede ,kadını anal sekse hazırlamada en iyi seçeneklerdendir. Ön sevişme esnasında kayganlaştırılmış anal bölgeyi tıkaçla uyarın,iyice açılmasını sağlayın.Bu konuda eşinizden veya sevgilinizden destek almanız gerekir.

anal seks adımları-3

Ritmi ayarlayın

Yukarıda anal seks için yapılması gereken tün ön hazırlıkları açıkladık,şimdi final,yani ilişki aşamasındayız;

‘’Anal seks pozisyonları’’ isimli yazımda detaylı ele aldığım üzere, ters ilişkiyi kez deneyecekseniz,kaşık(cenin) pozisyonunu tercih etmelisiniz.Yan yatılarak yapılan anal seks,kadının kaslarını fazla germez,penisin daha kolay girmesine olanak verir.

İlişki başladığı anda erkeğe çok iş düşüyor…Sabırsız,aceleci,bir an önce birleşme yaşamak isteyen bir kocanız veya sevgiliniz var ise, onu sakinleştirmelisiniz.Anal bölge,vajina gibi itilerek girilecek bir yer değildir.Penisi itmekten ziyade, dairesel hareketlerle (penisini eliyle kontrol de edebilir) ilerletmelidir.Kalçasını bu dairesel hareketleri yapmak için kullanmalı,sizde onunla uyumlu şekilde kalçanızı hareket ettirmelisiniz.

Bu aşama için son önerim ise nefes kontrolü..Penis içeride ilerledikçe derin ve sakin nefes alın ve verin.Düzenli ve sakin nefes almanız anal kasların istemsizce kasılmasını önler,anal bölgeyi gevşetmeye yardımcı olur.

anal sex adımları-5

Klitoris ve vajinayı uyarın

Anal sekste daha çok tahrik olmak ve orgazm yaşamak istiyorsanız,klitoris ve vajinayı uyarmanız şart.Siz veya eşiniz anal seks devam ederken klitorisi okşamalı,vajinayı sekse dahil etmelisiniz.Peki ama nasıl?

En bilinen yöntem şüphesiz,ters ilişki esnasında klitorisi parmakla uyarmaktır..Bu noktada önerim ise, anal seksi daha zevkli hale getirmek için dildo veya vibratör kullanmanız.Özellikle ten dokusundaki kaliteli vibratörle,anal seks esnasında vajinayı ve klitorisi uyarmanız aynı anda iki penisle ilişkiye girmenizi sağlar ve şiddetli bir orgazm yaşatır.Unutmamanız gereken şey ise, vibratörü de kayganlaştırıcı ile kullanmanız…

Yukarıdaki adımları uygulamanız halinde,zevkli ve orgazm olunan bir anal seks yaşamanız garanti…

Yazımı, ‘’Erkekler neden arkadan ilişki ister?’’ sorusunu yanıtlayarak bitiriyorum;

Bu isteğin iki temel nedeni vardır;1-Psikolojik 2- Fiziksel nedenler;

Psikolojik olarak kadını yatakta teslim almak isteyen bir erkek,en mahrem ve özel yeri ele geçirmek ister.O bölgeyi elde edince kadını tamamıyla fethettiğini düşünür.Bu teslim alma dürtüsü sıradışı bir istek değildir ve erkeğe özgüdür.

Fiziksel neden ise; Vajinaya nazaran dar ve kaslı olduğu için sıkı olan bir yere penisin girmesi erkeğin hoşuna gider.Penisin elle sıkılarak mastürbasyon yapılmasından farksız bir zevk verir ve erkekler bu nedenle anal seks ister.

Dilerim bu anal seks tüyoları işinize yarar.Sağlıklı bir cinsel yaşama dileklerimle…

Facebook Comments