Penisi Büyütmek Mümkün mü?

En İyi Penis Büyütme Yöntemi Hangisi?

Erkeklerin başına bela olan penis boyu  sorunu dolaylı olarak kadınları da etkiliyor.Erkekler,kadınların daha büyük penis seveceklerini düşünerek penislerini büyütmek için olmadık yöntemlere başvuruyorlar.İşin maddi boyutu bir yana,sağlıklarını da riske atıyorlar!

Penisle ilgili diğer bazı yazılarımda da ele aldığım üzere,12 cm ve üzeri penis boyu normal sayılıyor ve cinsel fonksiyon açısından yeterli…Üroloji Derneği verilerine göre,Türk erkeklerinin penis boyu ortalaması 14 cm.Dünya ortalaması da 13,9 cm.

Tüm bu bilimsel verilere rağmen,

Erkekler ;izledikleri porno filmler,arkadaş sohbetleri,penis büyütücü reklamları gibi nedenlerle  aslında normal olan penis boylarının ufak olduğunu düşünüyorlar.Bu yazımda,penis büyütme yol ve yöntemlerine bilimsel bir açıdan yaklaşıp,bazı tavsiyelerde bulunacağım.Hazırsanız başlayalım;

Penisini büyütmek isteyen erkeklerin başvurduğu başlıca yöntemler;

  • Bitkisel takviyeler
  • Vakum Pompaları
  • Penis gerdiren aletler
  • Cerrahi müdahale

Bu yöntemlerin penis büyütmede işe yarayıp yaramadığını ele almadan önce normal penis boyu ne kadar olmalıdır? sorusunun cevabına bir bakalım;

Mayo Klinik verilerine göre,erekte olmuş penisi boyunun 12-18 cm arasında olması normal penis olduğunu gösterir.Erekte olduğu halde 8 cm ve daha ufak penisler ise mikro penis olarak adlandırılır ve cerrahi müdahale gerektirir.

penis büyütme yolları

Penis büyütme yöntemlerini  ele alacak olursak;

1-Bitkisel penis büyütücüler

Yapılan onca reklama aldanmayın ! Penis büyütme haplarının,macun ve kremlerin bilimsel olarak kanıtlanmış hiçbir yararı yok.İçeriklerindeki takviyeler geçici bir enerji artışı sağlayabilir ancak,bu etkilerinin penisi büyüttüğünü gösteren bilimsel çalışmalar mevcut değil.Ne tür vaatler verilirse verilsin,bitkisel penis büyütme iddiasında olan hiçbir ürünün satın alınmaması gerekir.Penis büyütmek bir yana,içeriklerindeki bitki ve katkı maddeleri de tam olarak bilinmediği için sağlık açısından da oldukça zararlı ürünler bunlar.

2-Vakum pompalar

Penis pompası olarak da bilinen vakum cihazları;ereksiyon sorunları,penis eğriliği gibi alanlarda kullanılan ve doktorlar tarafından reçete edilen ürünler…Uzun süreli kullanımda bu etkilerinin yanı sıra,peniste bir miktar büyüme ve kalınlaşma sağladığı da bazı klinik çalışmalarda yer almakta.

Penis pompası ile penis büyümesi yaklaşık 1,5-3 cm arası olabilmekte.Penis pompası satış sitelerindeki reklamlarda yer alan 7-8 cm. büyüme iddiaları tamamıyla yalandır.

Medikal Penis Pompası

3-Penis esnetme aletleri

Penis stretcher veya penis sedyesi olarak bilinen,ülkemizde çok yaygın olmasa da penisi büyütmek için kullanılan aletler..Marka ismiyle bilindikleri için genelde proextender veya penextender olarak da bilinirler.Yapılan bir iki ufak çaplı bilimsel çalışmada bu aletlerin sınırlı bir büyüme sağladığı gösterilmiştir.Ama hemen ekleyelim,çalışmalar çok dar kapsamlı  çalışmalardır.

proextender

4-Cerrahi müdahale

Penis büyütme için cerrahların başvurduğu bir ameliyattır.Yağ enjeksiyonu ve doku nakli gibi farklı yöntemler mevcuttur.Yağ enjeksiyonu daha çok isteğe bağlı yapılır ve etkisi geçicidir.Ancak etik değerleri olan hiçbir hekim tıbbi bir neden olmadan sırf keyfiyet veya kozmetik nedenlerle penis büyütme ameliyatı yapmaz.Penis büyütme cerrahisi zorunlu nedenlerle yapılır (örneğin mikro penis) ve sınırlı bir büyüme sağlayabilir.

5-Doğal Penis Büyütme

Kilo aldıkça kasıklarda meydana gelen yağlanma,penisi içeri çeker.Gençlik döneminde normal kiloda olan bir erkeğin penisi,40’lı yaşlarda kilodan dolayı 2-4 cm kısalabilir.

Penisi doğal yolla büyütmek için yapılabilecek en iyi şeylerden birisi,eğer kilo fazlası varsa vermektir.Beraberinde kullanılacak bir penis pompası,alınacak etkinliği yükseltmeye yardımcı olabilir.

Facebook Comments