Vajina Hakkında İlginç Gerçekler

Vajinaya Dair Bilmeniz Gereken 8 Şey!

Kadın ,doğadaki memeliler arasında en mükemmel vajinaya sahip canlılardan birisidir.Bu mucizevi üçgen,kuşku yok ki,insanoğlunun üreme ve soyunu devam ettirme dürtüsünü en çok tetikleyen organdır.

Aşağıda vajina (tıptaki ismiyle vajen) hakkında bilinmeyen veya çok az bilinen gerçekleri okuduğunuzda ona olan saygınızın ve ilginizin daha da artacağını düşünüyorum…

Vajinadaki sinir ucu sayısı penisin 2 katıdır

Klitoris,vajina dudakları,vajina çeperi (duvarı) başta olmak üzere çok yoğun sinir uçlarıyla kaplıdır.Vajina yaklaşık 8000 sinir ucuna sahiptir! Bir organda ne kadar çok sinir ucu varsa o kadar duyarlıdır.Seksten alınan zevk,o cinsel organdaki sinir uçları ile doğrudan ilgilidir.Bu bilimsel veri ışığında,sadece 4000 sinir ucuna sahip olan penisten erkeğin aldığı zevkin iki katını kadınlar vajina sayesinde alıyorlar dersek yalan olmaz!

Kadınların diğer erojen noktaları ve vücut bölgeleri için bu yazıyı okuyabilirsiniz:Kadınların en çok zevk aldığı hassas bölgeleri

Vajina derinliği en fazla 7,5-11 cm arasındadır

Durun hemen panik yapmayın! Bu mucizevi organ en büyük penisi dahi alacak şekilde tasarlanmıştır.Vajina içine giren penisin boyuna göre kendini ayarlayabilen plastik bir balon gibidir.Yani ilk başlarda zor olsa da,alıştıktan sonra her tür penisi rahatlıkla alabilmektedir.Buna çok kafayı takmayın o nedenle.

Bence asıl sorun ne biliyor musunuz? Vajinayı esneyip genişlemeye zorlayamayan 7,5-11 cm arası bir penisle seks yapmak!

kadın cinsel organı

Vajinaya kaçan veya unutulan cisimler rahme ulaşmaz

Sanılanın aksine,vajen ne karın boşluğuna ne de yumurtalıklara bağlanan geniş bir ağza sahiptir.Sadece spermlerin geçebileceği mikroskobik delikler mevcuttur.Yani,olur da kazara (!) vajinaya giren bir şeyi çıkaramazsanız endişelenmeyin,akciğerinize ya da karın boşluğunuza saplanmaz .Ama yine de sağlık açısından oradaki trafiği kontrol altına almakta fayda var.

Vajina ve köpek balığı akrabadır

O sivri ve keskin dişli ölüm makinası ile ,yumuşacık vajinanın ortak noktası şu;İkisi de kayganlaşmayı sağlayan  squalene isimli bir sıvı salgılarlar.Köpek balığı bu sıvıyı karaciğerinden salgılar,kadın ise vajinasından.Akrabalık yakın değil o kadarcık fark da olsun demi ama…

vajina-anatomisi

Ortalama vajina iç dudak(Labia Mİnora)  uzunluğu  2 cm civarındadır

2981 kadınla yapılan bilimsel bir araştırmada vajina iç dudaklarının ortalama boyu 2 cm civarında ölçülmüş.Her kadında şekli ve yapısı farklı olan vajina iç dudakları hakkında genel kanı,dış dudaktan daha büyük olmaması,estetik açıdan içeride kalmasıdır.Ama güzel bir vajina için koşul şart değildir.Kafanızı takmaya değmez yani ..

Kadınların sadece %30 ‘u cinsel birleşme ile orgazm olur

Konu vajina olunca gelinecek yer belli;Klitoris! Klitorisi uyarmadan,sadece vajinal ilişki ile orgazm olan kadın oranı %30. Eğer sekste orgazm olamıyor ve kendinizi kötü hissediyorsanız,bilmelisiniz ki yalnız değilsiniz,hatta çoğunluk içerisinde yer alıyorsunuz.

Tıpkı erkeklerde olduğu gibi,kadından kadına klitoris uzunluğu,şekli farklıdır.Klitorisi büyük kadınların seksten daha fazla zevk aldığı ve daha kolay orgazm olduğu iddia edilse de,bilimsel anlamda bu tezi kanıtlayacak yeterli veri yoktur.İlişki esnasında o sihirli noktayı uyarın veya partnerinizin uyarmasını isteyin.

G Noktası vardır ve orgazmı yaşanır

Yıllardır bir şehir efsanesine dönen G Noktası var mı ,yok mu? Tartışması bilimsel anlamda kesinlikle bitmiştir!

Vajina ön duvarında(üstte),3-4 cm içeride,üretranın hemen altında olan G Noktasının bir klitoris uzantısı olduğu ve aslında yaşanılan G Noktası orgazmının da klitoral orgazm olduğunu iddia eden bilim insanları bile bulunmakta.

Biz o kadar derine dalmayalım…G Noktası vardır,doğru şekilde uyarın ve squirting (fışkırma)orgazmı yaşamayı deneyin.Ama bilmelisiniz ki her kadın da bu şanslı orgazmı yaşayamıyor… Deneyin,olmaz ise ,doğal G Noktası orgazmı  da müthiş ve tüm kadınlar yaşayabilir!

Vajinanın kelime anlamı ‘’kılıç kılıfıdır’’

Latince bir kelime kökünden gelen vajina, kılıç kını /kılıç kılıfı anlamına gelmektedir.Cinsel açıdan düşündüğümüzde oldukça itici gelen bu Latince kökenin değişmesi çok zor .Bizdeki iki harfli argo kelime bile daha sevimli geliyor kulağa..

Facebook Comments