İlk Vibratör Deneyimi Nasıl Olmalı?

İlk Kez Vibratör Kullanacak Kadınlara 7 Tavsiye

Daha önce birkaç yazımda belirttiğim üzere,bilinçsiz yapılan seks shop alışverişi ve yanlış ürün seçimi, heyecan arayan , seks hayatlarına dinamizm katmak isteyen kadınların ve çiftlerin hayal kırıklığı yaşamalarına neden olabiliyor..

Bu yazımda,ilişki koçluğu yaptığım kadın danışanlarımın yorumlarına ve bilimsel verilere dayanarak ilk kez vibratör ve dildo kullanan bir kadın neler yapmalı,nasıl bir deneyim yaşamalı sorularının yanıtlarını maddeler halinde vereceğim.

Adım- adım ele aldığım bu tavsiyeler vibratörden daha fazla zevk almanıza ve daha kolay orgazm olmanıza yardım edecektir diye düşünüyorum…

İlk defa vibratör kullanan genç kızlara ve kadınlara 7 öneri

Doğru zamanı seçin

Kargo veya kurye ile size teslim edilen vibratörü hemen denemek için heyecanlanıyor olabilirsiniz.Ancak ilk hata bu aşamada yapılıyor… Sıkışık bir zamanda,psikolojik ve bedensel olarak yeterince hazır olunmayan bir anda vibratörle seks yapmak istediğiniz sonucu alamayıp hüsran yaşamanıza neden olabilir.

Bu nedenle vibratör kullanmak için İnsanların sizi rahatsız edemeyeceği bir zaman seçin.Mümkünse cep telefonunuzu kapatın.

Duygusal ve psikolojik anlamda hazırlıklı olduğunuzda kullanın

Seks oyuncakları da diğer kullandığımız tüm şeyler gibi eşyadır..Ne çok anlam yüklemeli ne de anlamsızlaştırmalıyız…Eğer çok anlam yükleyip abartılı beklenti içersine girersek düş kırıklığı yaşarız.Hiç anlam yüklemeyip sıradanlaştırırsak da zevk alamayız.

Dolayısı ile,duygusal ve düşünsel anlamda istekli olduğunuz,zihinsel /bedensel yorgunluk yaşamadığınız bir zamanı vibratörü denemek için seçmenizi tavsiye ederim.

Hız ayarını test edin

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte vibratörlerin hız ve fonksiyonları da arttı… Özellikle modern vibratör denilen,görünüm ve renk olarak penise benzemeyen sex oyuncakları güçlü titreşime sahipler…Vücudunuzun en hassas ve özel bölgesinde kullanacağınız vibratörü,vajina ve klitorise temas ettirmeden önce elinizde ve kol derinizde değişik hız ayarlarında test ederseniz ,titreşimin gücü ve sizde yarattığı hisler hakkında fikir sahibi olursunuz ve böylece tatsız bir sürpriz yaşamazsınız.

Parmaklarınızla başlayın

Vibratör almadan önce nasıl mastürbasyon yapıyorsanız aynı şekilde yapın;yani parmaklarınızla vajina ve klitorisinizi uyarın.Yabancı bir cismi ön hazırlık yapmadan genital bölgenize temas ettirmeniz yeterince tahrik olmamanıza yetersiz sıvı salgılanmasına neden olup, vibratör kullanımını zorlaştırabilir.

En düşük hızda başlayın

Yukarıdaki tüm adımları attıysanız sıra geldi ilk temas anına…Yapmanız gereken en önemli şey, en düşük titreşim hızını seçmek olmalı.Teniniz ve ruhunuz vibratörü içselleştirdikçe hızını artırmanız daha sağlıklı olacaktır.

Hemen içeri almayın

Düşük hıza ayarladığını vibratörü doğrudan vajinal ilişki için kullanmayın.yeteri kadar arzulu ve istekli bir anınız olsa dahi mutlaka klitoris ve vajina dudaklarını vibratörle uyarın,ardından yavaş hareketlerle içeri alın.

Sonuca odaklanmayın

Boyutundan bağımsız olarak neredeyse tüm kadınların yaptığı temel hatalardan birisi vibratörü bir an önce tümüyle alıp,neler hissedeceğini öğrenmektir…Özellikle kocasının veya sevgilisinin penisi küçük olan kadınlar büyük boy vibratör aldıklarında hemen tümünü hissetmek isterler.

Oysa tüketim odaklı bu yaklaşım sizi beklediğiniz kadar mutlu etmeyecektir…Yavaş ve dairesel hareketlerle ilerleyin.Her santimetresinde neler hissettiğinizi,nasıl bir zevk verdiğini deneyimleyin.Finalde hepsini alın ve öylece 10-15 saniye hareketsiz kalıp fanteziler kurun.İşte o zaman tam anlamıyla vibratörle seksin tadını almış olursunuz.

Önemli not: Burada vibratör kullanım adımları olarak ele almadım ama,vibratör ve realistik yapay penisleri (dildo) mutlaka su bazlı kayganlaştırıcı ile kullanın.Özellikle ten dokusundaki vibratörlere prezervatif takıp,kayganlaştırıcı kullanırsanız hem alacağınız zevk artar,hem de ürünün ömrünü uzatırsınız.

Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimle…

Facebook Comments