Lezbiyenlerle İlgili En Çok Merak Edilenler

Lezbiyen Kadınlar Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey!

Herkesin cinsel tercihleri farklı olabilir ve saygı gösterilmelidir…Ancak bazen meraktan bazen de farklı cinsel kimlikleri aşağılama amacıyla sorulan sorular vardır.Bu yazımda kötü niyetli ve farklı tercihlere tahammülü olmayan insanların sorularından ziyade,gerçekten merak eden insanların lezbiyenlikle ilgili sorularını yanıtlayacağım.

Soru 1 : Bir kadın hiçbir erkekle birlikte olmadan lezbiyen olduğunu nasıl anlayabilir?

Bu soruya verilecek en iyi yanıt başka bir soru sormaktır;Hiçbir hemcinsinizle birlikte olmadan heteroseksüel (karşı cinsle cinsellik yaşayan)olduğunuzu nasıl anlıyorsunuz ? Ayrıca lezbiyenlik sadece seksle ilgili dürtülerden ibaret bir şey değildir… Lezbiyenlik hormonal,psikolojik,fiziksel,düşünsel eğilimleri de barındıran bir yaşam tercihidir.

Soru 2: Sevişirken kadın kim oluyor,erkek kim oluyor?

Yukarıda da açıkladığım gibi,Eşcinsel kadınların ilişkilerinde roller alıştığımız kurallara bağımlı değildir.Lezbiyen birbirine aşık olan bir çift,bildiğimiz standartlarda seks yapmazlar.O an karşılıklı olarak hangi duygu ve hisleri beslemek istiyorlarsa o şekilde sevişirler.

 Soru 3: Lezbiyenler hiçbir zaman erkeklerle sevişmez mi,erkekler lezbiyenlere çekici gelmez mi?

Hayır.Lezbiyen bir kadın asla erkeklerle birlikte olmaz,herhangi bir erkekte cinsel açıdan ona çekici gelmez.Biseksüellik ile  (hem kendi cinsiyle hemde karşı cinsle birlikte olan insan) lezbiyenlik karıştırılmamalıdır.Biseksüel bir kadın hem erkeklerle hem de kadınlarla birlikte olabilir ama lezbiyen kadının tercihi,ilgisi daima kendisi gibi kadın partnerleredir.

Soru 4: Lezbiyen bir kadın çevresindeki her kadın veya kıza ilgi duyar mı?

Bu soru da soruyla yanıtlanabilir; ‘’ Heteroseksüel bir kadın eşinden veya sevgilisinden başka her erkeğe ilgi mi duyuyor? ‘’ Lezbiyen olmak demek cinsel bir açlıkla her önüne gelen kadına asılmak demek değildir… Lezbiyen insanların da ilişkiye dair etik ve ahlaki değerleri vardır.

Soru 5: Lezbiyenlikten vazgeçip normal kadın olunur mu?

Soruyu cevaplamadan önce sorudaki bir anormalliği vurgulamak isterim; Normal kadın… Kendi cinsini tercih etmek bir anormallik veya hastalık değildir…Sorunun yanıtına gelecek olursam;Lezbiyenlik istenildiğinde girilen istenildiğinde çıkılan bir yaşam tercihi değildir.Bir kadın lezbiyense lezbiyendir.Yani cinsel fanteziler yaşamak veya merakını gidermek için lezbiyen olamazsın.Olsan olsan biseksüel olursun.

Soru 6 : Lezbiyenler orgazm olur mu?

Elbette olurlar…Hatta bazı bilimsel çalışmalar,hemcinsiyle sevişen kadınların ,erkeklerle sevişen kadınlardan daha sık ve şiddetli orgazm olduklarını göstermektedir.Aslında bu normal bir sonuç çünkü bir kadının sekste nelerden zevk aldığını en iyi bilen başka bir kadındır.

Facebook Comments