Cinsel Fanteziler Evliliğe Zarar Verir mi?

Seks Fantezileri Evlilik Veya İlişkiyi Olumsuz Etkiler mi?

Çiftlerin cinsel yaşamlarını canlandırmak için denedikleri seks fantezileri bazen istenmeyen sonuçlara neden olabiliyorlar.Başlangıçta masum heveslerle yapılan sevişme fantezileri, zaman ilerledikçe ilişkiyi ele geçirip,fantezi olmadan tahrik olamayan kadın ve erkekler yaratıyor.

Seks fantezileri sayfasında,cinsel fantaziler ile ilgili farklı yazılarım bulunmakta ve bu yazılarımı günde binlerce kişi okumakta…Tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki;Seks fantezilerinin cinsel hayatı canlandırmak için önemi büyük…

İlişki Koçluğu seanslarında,cinsel yaşamı sönük olan çiftlere önerdiğim ve olumlu sonuçları olan seks fantezilerinin sınırı ne olmalı? Çiftler sürekli bu fantezilerle mi sevişmeli? Fanteziler uzun dönemde evlilikte sorunlara neden olur mu? Neden sevişirken kurduğum fanteziden orgazm olduktan sonra utanıyorum ve suçluluk hissediyorum? Sorularına bu yazıda bilimsel yanıtlar vermeye çalışacağım.

Seks Fantezileri kurmak doğru mu?

Yurtdışında yapılan bilimsel anketlere göre,çiftlerin %60-80 ‘i sevişirken  fantezi yaşıyorlar.Bu fantezilerin bazıları sözel (konuşma) üzerine kurulu iken önemli bir kısmı yardımcı aletler ve kıyafetler ile gerçekleştiriliyor.

Yine yapılan bir diğer araştırmaya göre, fantezi kurduktan sonra eşine karşı utanç ve suçluluk hisseden kadın ve erkeklerin oranı %25! Yani fantezili seks yapan her dört çiftten birisi orgazm(boşalma) sonrası utanç ve suçluluk yaşıyor, fantezi hakkında konuşmak istemiyor.

Seks fantezisi sağlıklı bir cinsel hayat için gereklidir.Bundan asla suçluluk duymamalısınız.Lakin,fantezinin oluşturulması ve uygulanması aşamalarında eşler arasında sağlıklı iletişim kurulmaz ise utanç ve suçluluk duyguları yaşanması olasıdır.

Monoton bir cinsel hayata sahip olan ve seksten daha fazla zevk almaları gerektiğini düşünen bir çift,anlık heyecan ve hazlarla fantezi denememeli,yaşamak istedikleri seks fantezisini konuşup hem fikir olmalıdırlar.Bir örnek vereyim; Varsayalım ,sevişme esnasında kurulan 3 lü seks fantezisi o an için karı- kocayı heyecanlandırıp ateşli bir sevişme yaşamalarını sağladı.Seks bitip her iki taraf da orgazm olduktan sonra bu konuyu konuşmamak,bu fantezi üzerinden eşi yargılamak,fanteziye hayallerde dahil edilen 3. insan hakkında olumsuz düşünceler beslemek,seks hayatınızın kapılarını bir daha açılmamak üzere fantezilere kapatabilir.

Çiftlere seks fantezileri ile ilgili önerilerim şu şekilde;

  • Kendinizi ve isteklerinizi tanıyın,bunlardan utanmayın.
  • Eşinizin seksten beklentilerini öğrenin.Onu yargılamadan dinleyin,kendini ifade etmemesine izin verin.
  • Her ikinizin ortak seks hayalleri üzerinden seks fantezileri kurun (örneğin her ikinizin de ortak fantezisi lolita kız/olgun adam ise bu fanteziden başlayın)
  • Fantezini sevişmeden önce kurgulayın.(Ortam,kıyafetler,seks oyuncakları v.d)
  • Orgazm sonrasında fanteziniz üzerine konuşun.Sevişirken neler hissettiğinizi samimiyetle sevgiliniz veya eşinizle paylaşın,onun da kendi hislerini anlatmasına izin verin.
  • Gerçek hayatla bağlantı kurup,yorum ve yargılarda bulunmayın.

Bu adımları atarak yapacağınız seks fantezileri cinsel açıdan mutlu,duygusal açıdan huzurlu olmanızı sağlar ve evliliğinize hiçbir zarar vermez.

Facebook Comments