Cinsellikten Soğuyan Kadın Ne Yapmalı?

Kadınlarda seksten soğuma nedenleri ve cinsel isteği artırmanın yolları

Ortada gözle görülür herhangi bir neden yokken cinsellikten soğuyan,sevgilisi veya kocası ile sevişmek istemeyen  kadın için yaşadığı şey tam bir ızdıraptır…

Libido düşüklüğünün belirli bilimsel nedenleri vardır.Bu nedenlerin en önemlileri;Stres,depresyon,hamilelik veya lohusalık depresyonu,ekonomik sorunlar,iş yükünün artması,eş ile yaşanan ailevi problemler,birinci derecede akrabalardan birisinin vefatı,bazı hastalıklar,kullanılan ilaçların yan etkileri ,vajinal kuruluğa bağlı sancılı ilişki olarak sıralanabilir.

Eğer yukarıdaki nedenlerden birine veya birkaçına bağlı olarak cinsel isteksizlik yaşıyorsanız uzman bir hekimden destek almanızı tavsiye ederim.Ancak isteksizlik nedeniniz yukarıdakilerden hiç biri değilse,bu yazıyı okumak sorunun çözümüne yardımcı olabilir.

Bu nedenlerden hiç biri yokken bir kadın neden seks istemez? Neden yataktan kaçar? İşte olası yanıtlar;

Cinsel hayatın monotonlaşması

Kadının sevişmeye ilgisiz olmasının,seviştiğinde zevk almamasının en büyük nedeni mevcut evliliğinde veya ilişkisinde yaşanan monotonluktur.Kocasını deli gibi seven bir kadın veya sevgilisine sırılsıklam aşık genç bir kız dahi bu hisleri yaşayabilir.Yani,çok sevmenin,aşık olmanın bu duyguları yatıştırmaya bir faydası yoktur,aksine kadını daha kötü hissettirir.Neden mi? Bir örnekle açıklayayım;Kocasını çok seven ama evlilikte cinsel hayatından sıkılan bir kadın,düşündüklerinden ,hislerinden dolayı kendini suçlar ve içine kapanır.İçine kapanması ise sorunun kördüğüm olmasına neden olur.

Orgazm olamamak

Bir kadın sekste orgazm olamıyorsa veya ara sıra orgazm yaşıyorsa,cinsellik bir süre sonra onun için anlamsız gelecektir.Özellikle eşinin rahatlamak için kendini kullandığını düşünen kadın,daha büyük travmalar yaşayacaktır.Maalesef ülkemizin en yaygın cinsel sorunlarından birisidir ,orgazm olamayan kadın…Yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki,kadınlarımızın ancak %32’si düzenli orgazm yaşıyor.Geri kalan %68 ise ya hiç orgazm yaşamıyor ya da nadiren orgazm oluyor.

Erkeğin ,kadın cinselliğini yanlış bilmesi veya hiç bilmemesi

Cinselliği  genelevde  travma yaşayarak öğrenen ,cinselliği porno filmlerde gördüğü sanan,kadının ruhunu ele geçirmeden bedenini elde etmeye çalışan,cinsellik cahili bir erkek popülasyonumuz var..Elbette genelleme yapmak doğru değil ama,maalesef Türk erkeklerinin büyük kısmı,cinselliği kendini ispatlama kaygısıyla yaşıyor.

Penis boyu,gecede kaç sefer sevişildiği,kadın bedenine ve duygularına dair kulaktan dolma saçma sapan bilgiler erkeğin seksi kuru bir boşalma aracı olarak görmesine neden olurken,kadını seksten soğutuyor.

Başka bazı nedenlerde olabilir ama bu üç neden en yaygın olanları ve diğerler sorunlarında  çıkış noktası.Peki bu sorunları aşmak için ne yapmak gerekir?

 İşte işinize yarayabilecek önerilerim;

Kendinizle yüzleşin ve bir adım atın

Bir sorunu tanımlamak,o sorunu çözmenin yarısıdır! Sorunu tanımlamak için ise yüzleşmek kaçınılmazdır…Objektif ve sakin şekilde cinsel isteksizliğin nedenini arayın.Bulduğunuz neden de sizin ve partnerinizin sorumluluğunu sorgulayın…Bu sorunda kendi payınıza düşen hataları not edin ve üstesinden gelmek için adımlar atın.Partnerinizin(eşiniz veya sevgiliniz) hataları varsa onları da not edin ve ikinci adıma geçin.

Konuşun

”Zor,imkansız,eşim beni yanlış anlar,hayatta bunu konuşamam,utanırım…” gibi mazeretleri bir yana bırakın! Siz konuşmadıkça hem daha mutsuz olacaksınız hem de ilişkiniz bitecek…Eğer bir önlem almazsanız,uçurumun kenarına doğru ilerlediğinizi unutmayın.

Onu kırmadan,suçlamadan,kendi duygularınızı ifade eder tarzda,sakin bir üslupla eşinizin sekste gelişmesini istediğiniz alanı veya alanları söyleyin.Ona her aşamada yardımcı olun,cesaretlendirin.Örneğin;Berbat öpüşen bir kocanız var,her öpüşme salya sümük şeklinde gerçekleşiyor,eşiniz ise bu öpüşme tarzının çok iyi olduğunu düşünüyor.Oysa sizin mideniz bulanıyor ve neredeyse seksten ve öpüşmekten nefret eder geldiniz!

Rahat konuşabileceğiniz bir ortam yaratın,eşinizi karşınıza alın,o muhteşem sandığı öpüşmesinin aslında sizin midenizin bulanmasına neden olduğunu,nasıl öpüşmek istediğinizi anlatın.beğendiğiniz uygulamalar için (you tube v.b ) sosyal medya ortamlarından video,film,resim gösterin.Onu incitmeden kırmadan destek olun.

Bedeninizi yeniden keşfedin

‘’Kadınların en çok tahrik olduğu bölgeleri’’ yazımda detaylı olarak ele aldığım üzere,kadın bedeninde çok fazla hassas nokta vardır ve çoğu kadın tam olarak uyarıldığı noktalarını bilmez! Erojen bölge denildiğinde aklınıza vajina,klitoris,dudaklar,göğüsler geliyor ise,kendi kendinize ve partnerinizin desteğiyle diğer hassas noktalarınızı keşfetme zamanı gelmiştir.

Seks oyuncakları kullanın

Bir erkeği çok sevmenin,onunla bir ömür geçirmenin,ona sadık olmanın manevi huzuru  gibisi yoktur…Ama ya derinlerdeki isteklerimiz? Ömür boyu bir  beden,bir penis ve bir erkek..Bu yazdıklarımdan ‘’eşinizi aldatın’’ sonucunu çıkarmayın.Erkeğinize sadık kalarak da farklı hazlar yaşayabilir,sekse olan ilginizi tekrar canlandırabilirsiniz! Nasıl mı? Elbette seks oyuncakları ile!

Eşinizin penisinden farklı şekil ve büyüklükteki bir vibratör,sizi baştan çıkaracak fantezi kıyafetleri, eşinizin sizinle sevişirken kullanacağı ,hiçbir zaman inmeyen belden bağlamalı realistik bir penis…Bu tür yetişkin oyuncakları cinselliğin monotonlaştığı,çiftlerin seksi görev haline getirdiği evliliklerde ateşleyici rol oynarlar.

Facebook Comments