Kadınlar İçin Afrodizyak Yiyecekler

Kadınları Azdıran Doğal Yiyecek Ve İçecekler

Cinsel isteği az olan,libidosu düşük bir kadın için seks tam anlamıyla bir eziyettir.Eşi veya sevgilisi ile sırf onun mutluluğu için sevişen ,cinselliği görev olarak gören bir kadın, partnerini çok sevse bile uzun dönemde bu libido düşüklüğünün olumsuz etkilerini ilişkisine yansıtır.

Bu yazımda kadında cinsel arzuları arıtmaya yardım eden doğal yiyeceklerin neler olduğunu sizlerle paylaşacağım.

Kadınlarda etkili doğal afrodizyak besinler

Kuşkonmaz

Arap yarımadasında yüzyıllardır doğal uyarıcı ve cinsel istek artırıcı olarak kullanılan kuşkonmaz yüksek miktarda E vitamini içerir.E vitamini üreme ile ilgili hormonların (Östrojen,progesteron) salgılanmasını artırmaya ve hormon düzeylerini korumaya yardımcı olur.

Avokado

Güney Amerika’nın gizemli toplumları olan Aztekler ve Maya’lar avkodoyu uyarıcı ve performans artırıcı olarak kullanıyorlarmış.Çoğu uygulama ve yöntemleri bugün bile geçerli olan Aztekler kadının seks isteğini artıran avokdao konusunda da haklılar.Çünkü avokoda kuşkonmaz gibi tam anlamıyla bir E vitamini deposudur!

E Vitamini olmadan kadının üreme sağlığından ve kaliteli cinsel hayatından söz etmek bilimsel olarak imkansızdır.

Badem

Badem  libido artırıcı E vitamini,proteinler ve omega 3 içerir.Sadece badem değil, ceviz ,fındık gibi diğer sert kabuklu kuruyemişlerde aynı etkiye sahiptirler.Sevişmeden 1-2 saat önce 1 avuç sert kabuklu kuruyemiş yemek hem sizin hemde eşinizin yatakta azmasına yardım eder.

Ayrıca,yapılan bir ankete göre badem kokusunu tahrik edici bulan kadınların sayısı da oldukça fazla.

Muz

Kadında seks ve üreme hormonlarının artması için B Vitamini ve Potasyum önemlidir.Bu iki besini bir arada bol miktarda sunan erotik meyse ise muzdur.

Hem şekli,hem içeriği kadını baştan çıkarmak için tasarlanmış olan muzun olgunlaşmışlarını tüketmenizi tavsiye ederiz.

Acı biber

Acı biber sinir uçlarını uyarıp kadının seks arzusunu artırmaya yardımcı olur. C Vitaminini bol miktarda içeren acı biber kadın ve erkeğin seks performansını da yükseltir.Ayrıca kan akışını artırarak genital bölgelerin daha fazla kanlanmasını sağlar, bu da erkekte daha güçlü bir penis sertleşmesini ,kadında daha fazla tahrik olmayı sağlar.

İncir

Bu testis şeklindeki meyve tam anlamıyla bir enerji deposudur! Hem kadında hem de erkete cinsel isteği artırdığı,seks performansını yükselttiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Çikolata

Hepimizin bildiği gibi çikolata mutlu olmamızı sağlıyor.Ama nasıl? Hemen açıklayalım; Çikolata,mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin salgılamasını artıran triptofan içerir.Seksten 30 dakika kadar önce 20 gram civarında bitter çikolata yemek ,sevişme esnasında daha enerjik ve mutlu olmaya yardım eder.

Bal

Asırlardır hemen tüm toplumlarda cinsel performans artırıcı etkisinden dolayı baş tacı edilen bal,bu saygıyı hak eden bir ürün.B Vitamini başta olmak üzere kadın ve erkek üreme sağlığı için gerekli çoğu vitamin ve mineral balda mevcuttur.

Eğer bulabilirseniz doğal bal tüketmeniz,baldan elde edeceğiniz faydayı maksimize edecektir.Günde bir çorba kaşığı bal yemeniz cinsel isteğinizi artırmaya yardım eder,bağışıklık sistemini korur.

Kadında cinsel isteği artıran diğer yiyecek ve içecekler şunlardır; Çilek, kabuklu deniz ürünleri,tarçın,bir kadeh alkol.

Facebook Comments