İlk Kez Sex Shop Alışverişi Yapacaklara 5 Tavsiye

Seks Shop Alışverişi Nasıl Yapılmalı?

Evli çiftler veya bekar kadınlar için ilk seks shop alışverişini yapmak hem heyecanlı hemde huzursuz edici bir süreçtir.Bir yandan cinsel hayatı renklendirme arzusu,diğer yandan özel hayatın deşifre olma ihtimali bu heyecan ve kaygıların başlıca nedenleridir.

Maalesef ülkemizde sex shop alışverişi konusunda uzman bir destek yok.Çoğu insan ya eş dost tavsiyesi ya da mağazadaki görevlinin yönlendirmesi ile ürüns atın almakatalar.Önemli bir kısım tüketici ise, internette bulunan erotik shop mağazalarından sadece ürünün fiyatına ve resmine bakarak alışveriş yapmakta.

Çoğu insanın yeterince bilgilendirilmeden yaptığı erotik shop alışverişleri doğal olarak her zaman isabetli olmamakta,yanlış ürün tercihleri ; paranın, sağlığın ve gizliliğin riske atılmasına neden olmakta.

Bu yazımda şu soruların yanıtlarını bulacaksınız;

  • İlk seks shop alışverişinde hangi ürünleri almalıyım?
  • Güvenli seks shop alışverişi nereden yapılır?
  • En iyi erotik ürünler hangileri?
  • Erotik ürünler sağlığa zararlı mı?
  • Kaliteli seks shop ürünleri hangileridir?
  • Kredi kartıyla internetten erotik ürünler almanın sakıncası var mı?
  • Seks shop ürünlerini mağazadan mı yoksa internettn mi almak daha iyi?

İlk ürün tercihim hangisi olmalı?

Ne istediğini net olarak tanımlamadan sanal mağazalarda gezinen ve onlarca ürün gören bir kadının doğru tercihi yapması çoğu zaman zordur. Ürün tecihi konusunda fiziksel ve psikolojik özelliklerinizi hesaba katmalısınız.Bir örnekle açıklayayım; Örneğin vibratör almak istiyorsunuz ve bir seks shop mağazsının web sitesine girdiniz.İşte tam bu noktada nasıl bir vibratöre ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz.Arkadaşınız size X isimli büyük boy bir vibratör önerdi diye onu alırsanız,o vibratör sizin vajina yapınıza ve psikolojik beklentinize uygun olmayabilir. Belki daha ufak ama damarlı bir vibratör size daha çok haz verecektir..

Veya kelepçe,göz bandı ve kırbaçtan oluşan bir BDSM seti,kadın ve erkeğin yeterince hazır olmadığı sadist/mazoşist bir seks fantezisinde bir işe yaramayacak ve çöpe gidecektir.

Bu noktada önerim şu; İlk seks shop alışverişinizde çok büyük vibratör, marjinal ürünler gibi iddialı şeyler yerine sizi ve eşinizi bedensel ve ruhsal anlamda çok rahatsız etmeyecek ürünler tercih edin.Zaman ilerledikçe , ürünleri tanıdıkça farklı şeyler deneyin.

Güvenli ve gizli seks shop alışverişi nereden yapılır?

İnternette ve reel mağazalarada güvenli alışveriş için köklü ve kurumsal firmalar mevcut.Bu noktada dikkat etmeniz gereken konu ise,reklama aldanmamanız.Google’da büyük-küçük her firma kolaylıkla reklam verip kendisini farklı göstermekte.Bu tip ufak ve amatör mağazalardan yapacağınız alışveriş bazı sağlık ve mahremiyet sorunlarına neden olabilir.

Firmanın kuruluş yılı,mağaza sayısı, süreçlerin şeffaflığı,gizlilik en önemli konular.Maalesef seks shop alışverişinde olumsuzluk yaşayan insanlar ‘’rezil olurum’’ kaygısıyla şikayette bulunmuyorlar ve dolandırıcılar yaptıklarıyla kalıyorlar.

Bu konuda son önerim ise; internet mağazası dışında müstakil mağazası bulunan,adresi, telefonu belli ,bu işin esnaflığını yapan yerlerden erotik ürünler alın.

Erotik ürünler sağlığa zararlı mı?

Seks shop ürünlerinin bazıları alerjiye neden olabilirler.Lateks alerjisi denilen bu durum en yaygın görülen sağlık sorunudur.Eğer plastik ve kauçuk ürünlerine alerjiniz varsa,erotik ürünler alırken bu hassasiyetinizi hesaba katmalısınız.

Diğer bir sorun ise yanlış ürün tercihine bağlı olarak yaşanan zedelenme ve yaralanmalardır.Kelepçe, göz bandı,kırbaç,mega vibratör bu yaralanma ve zedelenmelerin başlıca nedenleridir.

Pahalı erotik ürün kaliteli midir?

En yanlış bilinen şehir efsanelerinden birisi de, ‘’ pahalı ürün kalitelidir’’ anlayışı… Standart sağlık ve hijyen kurallarına uygun ucuz bir ürün pekala pahalı bir diğer ürün kadar kaliteli olabilir.Kaliteyi belirleyen fiyat değil;Sizin üründen beklentilerinizdir.

50 Tl lik bir vibratör, 250 Tl lik bir vibratörden daha kaliteli olabilir ve size daha çok zevk verebilir.

Erotik ürünleri internetten mi yoksa mağazadan mı almak daha iyi ?

Açıkçası ideal olan mağazaya gidip uzman birinin yardımı ve yönlendirmesi ile ürün almak daha sağlıklı.Ama bilinen nedenlerden dolayı bu mümkün olmuyor.Seks shop mağazlarında erkeklerin çalışması,mağazaların izbe ve tenha yerlerde olması,kadınların utanması ve korkması gibi nedenler sex shop alışverişinin internetten yapılmasına neden oluyor.

İdeal olan yöntem şu; Kaliteli kadın çalışanı olan bir erotik shop’tan randevu alıp sizin kendinizi güvende hissedeceğiniz bir yerde ürünleri size tanıtmaları ve yönlendirmeleri.Kadın bir uzmandan alacağınız destek hem doğru ürün tercih etmenize hem de kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olur.

Facebook Comments