Kadınlar Yatakta Ne İster?

Kadınların Seksten Beklentileri Neler?

Konu kadın olunca,ne cinsellik ne de duygusal ilişkiden beklentilerini tam olarak sıralamak mümkün olamıyor…Daha önce bazı yazılarımda da ele aldığım üzere,bu bilinmezlik ve gizem,kadının,erkeğe nazaran daha karmaşık bir ruh haline sahip olmasından kaynaklanıyor.

Kadının yatakta neler istediğini,nelerden hoşlandığını,kadın danışanlarımla yaptığım görüşmelerde en çok öne çıkan beklentilerden derledim.Dilerim bu yazı,kadının seksten beklentilerini anlamanıza ve mutlu bir cinsellik yaşamanıza yardımcı olur.

Bir kadın yatakta erkekten ne bekler,nelerden zevk alır?

Rol Değişimi

Klitorisin gelişmemiş erkeklik organı (penis) olduğu bilimsel bir gerçeklik olmasına rağmen neyin mücadelesini veriyor bazı erkekler anlamış değilim açıkçası…

Eğer yatakta bir kadını azdırmanın yollarını arıyorsanız,bilmeniz gereken ilk şey bu gerçekliktir.Daha basit açıklamam gerekirse; Kadının sevişirken bazı anlarda kontrolü ele almasından,sizi yönetmesinden,hatta ölçülü bir rol değişiminden korkmamalısınız !

Sevişmenin her anında değil ama,kadının sizin erkeğiniz olmayı istediğini hissettiğiniz anlarda sevişmenin kontrolünü ona bırakın,yatakta dominant kadın olmasına izin verin.Karınız veya sevgiliniz utandığı veya yanlış anlaşılmaktan korktuğu için bu arzusunu dile getiremiyorsa onu cesaretlendirin.İkinizin de bu ölçülü rol değişiminden müthiş zevk alacağınızı ve daha ateşli sevişeceğinizi(danışanlarımın geri bildirimlerine dayanarak) garanti ediyorum !

Yönetmeyi bilin

Daha önce bazı yazılarımda ele aldığım üzere, kadın güç ve güven sembolü bir erkeğe sığınmak ister.Bu sığınma bir acizlik göstergesi değildir.Dişinin temel dürtülerinden birisidir…Bu temel dürtüyü ısrarla reddeden kadınların esas çekincesi erkek egemen toplumun dayattığı baskılardır.

Kadınınızın bu temel dürtüsünü kötüye kullanmadan onu yatakta yönetirseniz,o güç ve güveni verirseniz,kadın teslim olmanın huzurunu yaşayacak ve size deyim yerindeyse ”geyşa” dahi olacaktır.Bu konuda eklemem gereken son uyarı ise;Kadın zorbalık ve baskıya ile değil,düşünce ve zekaya teslim olur.

Sadece fiziksel orgazma odaklanmayın

‘’Sen de orgazm oldun mu?’’ ,’’Kaç kere boşaldın?’’ ,’’ zevk aldın mı?’’ türevinde sorular bir kadının zekasıyla dalga geçmeye eşdeğerdir…

Değerli erkek okuyucularım,bu tür sorular sizin yatakta mükemmel olduğunuzu değil,kaygı ve endişelerinizi dile getiren bilinçaltı sorularıdır.Kadın fiziksel ve ruhsal olarak erkekten farklıdır.Cinselliğe de doğal olarak erkekten farklı bakar.

Erkekler daha skor odaklı iken,kadınlar daha içerik odaklıdır.Örneğin;Bir sevişmede ardı ardına iki kez orgazm olan bir kadın hala ruhsal doyuma ulaşmamış olabilir.Veya tersinden düşünürsek,sekste orgazm olamamış bir kadın duygusal ve düşünsel orgazmı yaşayıp zevkin doruklarında uçuyor olabilir…

Karınızı veya sevgilinizi sekste tatmin etmenin sırlarını arıyorsanız;seksi ,eşinizin orgazm olmasına odaklı bir metaya dönüştürmeyin.Tüm korku ve kaygılarınızdan sıyrılarak kadının duygularını ve ruhunu da doyurmaya odaklanın.

Boşalmayı geciktirin

Hiç şüphe yok ki, bir kadın sekste öncelikli olarak boşalmayı kontrol edebilen erkek ister… Yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki maalesef Türk erkeklerinin yaklaşık % 55’i erken boşalma sorunu yaşıyor.

Orgazm süresini uzatmadan kadının seksten beklentilerini karşılamak ve doyuma ulaştırmak neredeyse imkansızdır.Bu konuda ‘’Erkeklerde boşalmayı geciktirmenin yolları isimli’’ makalem size yardımcı olabilir.Eğer sorunu kendi başınıza çözemiyorsanız,kesin tedavisi olan bu sorunu bir uzman desteğiyle aşabilirsiniz.

Ön sevişme süresini uzatın,ön sevişme kalitesini artırın

Türk erkeklerinin sorunlu olduğu bir diğer cinsellik alanı ön sevişmedir.Evli çiftlerin ortalama ön sevişme süresinin 2-3 dakika civarında olduğu belirtilmektedir.Cinsel sorunlarda ilişki koçluğu yaptığım çiftlerin büyük kısmı da bu süreyi teyit etmekteler.

Yukarıda da belirttiğim üzere,kadın ve erkek uyarılma anlamında da birbirlerinden farklıdırlar.Erkek için penisin erekte olması uyarılma için yeterli iken,kadının tahrik olması ve östrojen salgılayıp ıslanması biraz daha zaman alabilir.

Yeterince tahrik olmadan seks yapmak ise bir kadın için işkenceden farksızdır.Kadınları yatakta mutlu eden erkeklerin ortak özelliklerinden birisi de kaliteli ve yeterli sürelerde ön sevişme yapmalarıdır.

Temiz ve bakımlı olun

Kişisel bakımı sadece dışarıdaki insanlar için yapan,eşiyle sevişirken kendine yeteri kadar özen göstermeyen bir erkek,ne kadar harika sevişirse sevişsin,kadınların beklentisini karşılayamaz.

Sevişmeden önce duş almak,dişleri fırçalamak,kaliteli,temiz ve özenli gece kıyafetleri ve iç çamaşırları kullanmak hem kadını daha kolay azdırır,hem de sağlık ve hijyen sorunları yaşamanızı önlemeye yardımcı olur.

Kadının yatakta temel beklentileri ve dürtüleri bu şekilde özetlenebilir… Kadının tahrik olduğu bölgeleri uyarmak,oral seks,cinsel fanteziler,seks oyuncakları kullanmak gibi diğer şeyler de kadının seksten beklentilerine ek olarak sıralanabilir.

Özetle:Bir kadını yatakta çıldırtmanın püf noktası, kadının psikolojik beklentilerini ve dişilik dürtülerini doyurmaktır.

 

 

Facebook Comments