Erkeklerde Boşalmayı Geciktirmenin Yolları

Erkeklerde Erken Boşalmayı Geciktirmenin Yolları

Erken boşalma sorunu çiftlerin seks yaşamını tam anlamıyla bir kabusa çeviriyor.Erkek her erken boşalmayla biten seksten sonra daha fazla performans kaygısı yaşıyor,kadın ise orgazm olamadığı için hırçın ve agresif oluyor.

Erken boşalma,uzman yardımıyla tamamıyla ortadan kaldırılacak bir sorun.Ancak, ne yazık ki erkeklerin çoğu bu tedaviye yanaşmıyorlar…Anlamsız erkeklik gururu,utanma,yetersizlik hissi gibi nedenler erkeklerin erken boşalma tedavisinden kaçmasında en büyük etkenler.

Erken boşalma tedavisinden kaçınan,sizi yatakta yeterince tatmin etmeyen bir kocanız veya sevgiliniz var ise,aşağıdaki yöntemleri uygulayarak seks süresini uzatmanız ve orgazm olmanız mümkün olabilir.

Kocamın geç boşalması için ne yapmalıyım?

Farkın farkında olun

Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki, erkeklerin ilişkide orgazm olması için penisin üç dakika vajina içinde aktif olması gerekiyor.Oysa kadınların boşalması için gereken süre 10-20 dakika arası ! İşte orgazm eşikleri arasındaki bu uçurum,kadın ve erkeğin birlikte orgazm olamamasının en büyük nedeni!

Erken boşalma sorunu olmayan sağlıklı çoğu erkeğin bile vajinada aktif olarak 20 dakika kalması çok zordur.Porno filmlerde izlediğiniz uzun sevişme sürelerini kriter olarak almayın.Çünkü o filmlerde oynayan yıldızlar hem özel olarak seçilmişlerdir hem de geciktirici ilaç ve iğneler kullanmaktadırlar.

Kadın ve erkeğin fizyolojik farklılığının farkında olmanız ,eşinizden beklentinizi normal seviyelere çekmenizi sağlarken,kendinizi de gereksiz yere suçlamanızı önler.

Sevişirken konuşun

Cinsel açıdan yetersiz olduğunu düşünen bir erkek,her sevişmede bu anksiyeteyi(kaygıyı) yaşar ve ; ya daha erken boşalır ya da penisi sertleşmez (ereksiyon olmaz).

Kocanızın veya sevgilinizin seks esnasında performans kaygısını yenmesine yardımcı olmak için yapacağınız en önemli şey,sevişirken konuşmaktır. Onun kafasını dağıtan,erkeklik gururunu okşayan cümleler kurmanız yararlı olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken konu ise;Onun performans kaygısını körükleyen ‘’Sakın şimdi boşalma’’, ‘’ Hiç boşalma,çok zevkli ‘’  ,’’ Bu gece sabaha kadar sevişelim ,ne olur erken boşalma!’’ gibi cümleler kurmamanızdır.

Başlat /durdur/başlat

Eziyetli olsa da, en eski boşalma geciktirici yöntemdir… Uygulaması ise şu şekilde ; Seks esnasında erkek boşalmaya yakın penisini geri çeker,15 saniye bekler ve çift tekrar ilişkiye girer.İlk bir- iki molanın ardından tekrar başlayınca erken boşalma hissi yaşanabilir.Ama üçüncüden sonra erkek bu aralar sayesinde boşalma süresini uzatabilir.

Bu yöntemin en büyük sorunu şüphesiz ki konsantrasyonu bozması ve en zevkli yerinde sekse ara vermek zorunda kalınmasıdır.

Ön sevişme sürenizi uzatın

Kadın orgazmı için ön sevişme olmazsa olmazdır…Özellikle hem erken boşalan hem de ön sevişme yapmak istemeyen bir eşiniz var ise, bir şekilde kocanızı ön sevişme yapmaya ikna etmelisiniz !

Özellikle klitorisin seks oyuncakları ve dudaklar ile (oral seks) uyarılması ve ardından cinsel birleşme yaşanması, kadının daha kolay orgazm olmasını sağlar. Peki ideal ön sevişme süresi ne kadar olmalıdır?

Çiftten çifte değişmekle birlikte, kaliteli bir ön sevişme en az 15 dakika sürmelidir.Bu sürenin 10 dakikadan az, 25 dakikadan fazla olmasını önermiyorum.

Penise basınç uygulayın

Penisin özellikle baş kısmı olmak üzere, tüm gövdesine el ile uygulanacak basınç geçici bir his kaybına neden olur ve boşalma süresini uzatabilir.Yalnız bu yöntemde dikkat edilmesi gereken konu ; Boşalmanın hemen öncesinde erkek veya kadın, penise basınç uygulamak ister ise, bu yöntem bir işe yaramaz.Çünkü boşalmanın eşiğindeki penise dokunulması orgazmı hızlandırabilir.

Kegel egzersizleri yapın

Pelvik bölgedeki kasların güçlendirilmesi hem kadınların hem de erkeklerin daha sağlıklı daha sağlıklı seks yaşamasını sağlar.

Erken boşalma sorunu yaşayan eşinizi veya sevgilinizi Kegel egzersizleri yapmaya ikna edin.Pelvis alt kaslarını güçlendiren Kegel egzersizlerini uygulama yöntemi ise şu şekilde ;

İdrar yapma esnasında erkek idrarını 5 saniye tutar sonra vücudunu rahat bırakır ve 5 saniye idrar yapmaya devam eder.Bu uygulamayı sabah- öğle-akşam olmak üzere toplamda 15 kez yapmak gerekir.

İdrar yapılmayan anlarda da sanki yapılıyormuş gibi, 5 saniye tutup,5 saniye rahatlama egzersizi yapılabilir.

Kegel egzersizi hemen etkisini göstermez. 3- 6 hafta arasında etkilerini görebilirsiniz.Uygulaması son derece kolay ve masrafsız bir yöntem olan Kegel egzersizlerini  her yaşta erkek rahatlıkla yapabilir.

Pozisyon değiştirin

Kadının üstte olduğu pozisyonlar kadın orgazmı için ideal olsa da, erkeğin kontrolü olmadığı için daha erken boşalmasına neden olabilir.Sevişmede sürekli farklı pozisyonlar denemeniz erkeğin özgüvenini artırabilir,daha geç boşalmasına yardımcı olabilir.

Geciktirici kremler ve spreyler kullanın

Bir diğer  boşalma erteleme yöntemi lokal anestezik krem ve spreyler kullanmaktır.Erkeğin genital bölgesindeki sinirleri uyuşturan kremler  zevk hissini azaltır ve boşalma süresini uzatabilir.

Yazıma başlarken de belirttiğim gibi, en ideal yol, erken boşalma konusunda bir uzmandan destek alıp bu sorunu kökünden çözmektir.

Eğer geçici etki istiyorsanız,bu yazıya tıklayarak kaliteli bir geciktirici satın alabilirsiniz…

Facebook Comments