Bekareti Bilerek Kaybetmenin Fayda Ve Riskleri Neler?

Bakireliği Planlayarak Bozmak Doğru mu?

Hepimizin bildiği gibi,bekarete veda etmek isteyen kızların bir kısmı evleneceği erkekle bu duyguyu yaşamak isterken,diğer bir kısmı da bekaretini evlenmeden bozduruyor…

’’Hangisi doğru,hangisi yanlış?’’ türü bir kısır tartışmanın dışında kalıp,bilinçli bir şekilde planlayarak bakireliğin bozulması konusunu tüm yönleriyle ayrıntılı olarak ele almaya çalışacağım.

Önce bir tanımlama yapalım;Planlayarak bekaret kaybetme nedir?

Bir genç kızın,bu alanda tecrübeli ve profesyonel bir erkeğin yardımı ile bekaretini kaybetmesine planlayarak bakirelik kaybı denilir.

Neden planlayarak bekaret kaybı?

Çoğumuz için şaşırtıcı gelse de,genç kızların göz ardı edilemeyecek bir kısmı bekaretin getirdiği sorunlardan bunalıp,bir an önce bakireliğe veda etmek istiyor ama doğru partneri bulamıyorlar.Peki neden bekareti kaybetmek bir sorun olabiliyor? Kısaca göz atalım;

 • Çalışma temposunun yoğunluğu nedeniyle bakireliğin verilebileceği bir erkekle ilişki yaşayamamak,
 • Çevreden bir erkeklerle (sevgilisi dahil) yaşanacak bir ilişkide kaybedilecek bekaretin getirebileceği sosyal ve psikolojik sorunlar,
 • İlk seksten korkup,bekareti bu konuda deneyimli ve bilgili biri erkekle kaybetme isteği
 • Bekarete veda edilecek erkeğe bir anlam yüklememek isteği

gibi nedenlerden dolayı kızlar planlı bekaret bozmayı tercih ediyorlar.

Planlayarak bekarlığa veda etmenin avantajları neler?

Eğer evlenmeden bakireliğinin bozulmasını isteyen ama buna yukarıda yer alan veya almayan nedenlerden dolayı cesaret edemeyen bir kızsanız,bu şekilde bir bekarete veda planı sizin için avantajlı olabilir.Çünkü bu yöntem,barda sarhoşken tanışılan biriyle veya yaz tatilinde tanışılan hoş ama boş bir erkekle yapılan sekste bekareti kaybetmekten hem daha güvenlidir hem de kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

 • Erkek arkadaşınız dahil,kimseye karşı bir sorumluluk veya ileriye yönelik bir yükümlülük hissetmezsiniz(bekareti bozan erkekle nişanlanmak,evlenmek v.b).
 • Bekaretinizi alan erkeğin sorumluluk ve suçluluk duymasını önlersiniz.
 • İlk seksin bedensel (acı duymak,zevk alamama,orgazm olamama gibi) ve psikolojik olumsuzluklarını yaşamaz veya daha az yaşarsınız.
 • İstediğiniz bir ortamda,hayal ettiğiniz gibi masalsı bir bekaret kaybı yaşarsınız.
 • Hayatınızın en özel anlarından birisini unutamayacağınız bir seremoniyle yaşamış olursunuz.

Tüm bu avantajların yanı sıra planlı bekaret kaybının olası riskleri şunlardır;

 • Sevmediğiniz birisiyle ilk ilişkinizi yaşayıp kendinizi kötü hissedebilirsiniz.
 • Duygusal ve düşünsel boşluk yaşayabilirsiniz
 • Bu insana aşık olabilir,olmadık beklentilere girebilirsiniz.

Tasarlayarak bekaret kaybının avantaj ve dezavantajlarını bu şekilde sıraladıktan sonra , konuyu yorumsuz bir şekilde görüşlerinize bırakıyorum…

Altını ısrarla çizmek istediğim nokta ise;Jigolo v.b insanlarla para karşılığı gireceğiniz cinsel ilişkide bekareti kaybetmek bu kategoriye girmez.Çünkü para karşılığı seks yapan erkeklerin önemli bir kısmı psikoloji bilgisinden yoksun,duygusuz ve yüzeysel insanlardır.Hayatınızın dönüm noktalarından birisini sadece iyi sevişen ama ruhunuzu doyurmayan bir erkekle yaşamamanızı öneririm.

Facebook Comments