Gerdek Gecesi Korkusu Nasıl Aşılır?

İlk Gece Korkusu Nasıl Atlatılır?

Eşlerin birbirlerine ilk cinsel temasının yaşandığı gerdek gecesi,sanılanın aksine çoğu kez başarılı bir cinsel birleşmeye sahne olmaz…Hatta,ilişki danışmanlığı gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki;Yeni evlenen çiftlerden sadece %30’u gerdek gecesinde tam anlamıyla seks yapabiliyorlar.

Geriye kalan %70’lik kısımda ise ya cinsel ilişki olmuyor,ya da kaliteli bir birleşme yaşanmıyor (erken boşalma,vajinal kasılma v.d sorunlar).

Bu yazımda,ilk gece korkusu yaşayan kadınlara,ilk cinsel ilişki yaşayacak kızlara ve erkeklere,bu kabusu nasıl yenebileceklerine dair tavsiyelerde bulunacağım.

Efsaneleri unutun

Bekaretinizi korumak için ailenizden,arkadaşlarınızdan öğrendiğiniz ve duyduğunuz tüm hikayeleri ve efsaneleri bir yana bırakın.Bu tür gerçek dışı efsanelere sizi seksten ve cinsellikten soğutmaktan başka bir işe yaramayacaktır.Unutmayın;Dünyada ilk evlenen veya ilk cinsel ilişki yaşayan siz değilsiniz!

Görev olarak görmeyin

Cinsellik sağlıklı bir ilişkinin temelidir…Ancak,seks zevk alınan bir şeydir ve asla görev gereği yapılmamalıdır.Siz veya eşiniz o an böyle bir ilişkiye hazır değilseniz,ilk gece seks yapmamanızı öneririz.Zaten yapılan araştırmalar gösteriyor ki,evlenen çiftlerin yarısı gerdek gecesi ilişkiye girmiyorlar.Siz de o çiftlerden biri olun,bir şey kaybetmezsiniz.

Beklentilerinizi düşürün

Yıllardır beklenilen o gece geldi çattı ve çok fazla beklentini var!Eğer ilk geceye dair böyle bir düşünceniz var ise,bu beklentilerinizi düşürmenizde yarar var.Çünkü;Bedensel ve beyinsel yorgunluk,stres v.b nedenlerden dolayı çoğu zaman istenilen performans yakalanamamaktadır.Özellikle erkekler yoğun stres ve baskı altında kaliteli seks yapamazlar.Ereksiyon sorunları ve erken boşalma erkeklerin ilk gece sıklıkla yaşadığı cinsel sorunlardır.

Erkekler için ilk gece tavsiyem;Kaliteli bir geciktirici kullanmaları.

Bencilliğe izin vermeyin

Hazır olmayan bir kadın,sırf eşi istiyor diye ilk gece cinsel ilişkiye razı olmaktadır.Bu durum,cinselliği yeni tanıyan bir kadın için,etkisi uzun yıllar devam edebilecek bir travmadır.Eğer siz bedensel ve zihinsel olarak hazır değilseniz,ilk gece seks yapmamak için eşinizi ikna etmelisiniz.Bu konuda,kendinizi,duygularınızı şeffaf olarak eşinizle paylaşın.Yardımını ve desteğini isteyin.Sizi gerçekten seven ve değer veren bir eş,bu ricanıza kayıtsız kalmayacaktır.

Ortamı renklendirin

İlk gece korkusunu yenmenin en etkili yollarından birisi de fantezi ve hayal dünyanızı genişletmenizdir.Korkan ve kasılan bir kadın için rahatlamanın en iyi yolu seks oyunlarıdır.Erotik filmler,cinsel uyarıcılar,seks oyuncakları,yatak odası dışında seks gibi değişik yollarla ilk gece yaşayacağınız cinselliği renklendirmeniz ve heyecan katmanız mümkün.

Alıştırmalar yapın

Heyecan ve korku nedeniyle ilk gece vajinal kaslar gergin olabilmekte ve ağrılı ilişki yaşanabilmektedir.İstekli kadınlar bile ilk gece acılı ve ağrılı seks sorunu yaşayabilmekteler.Ağrılı bir seks yaşamamak için yapabilecekleriniz;

  • Klitorisi uyarın.
  • Eşiniz veya kendiniz özel yağlarla vajinaya dış masaj yapın.
  • Kayganlaştırıcı krem kullanın.
  • Ön sevişme yapın.

Gerdek gecesi korkusu kolaylıkla baş edilebilecek bir sorundur.İlk gece yaşanana başarısız cinsel  ilişkiyi takiben destek almaya gelen çiftlerin tümü ilk gece kabusunu atlatmışlardır.Önemli olan ise;İlk gece korkusu yaşayan insanların,evlenmeden,ilişkiye girmeden uzman desteği almasıdır.

 

Facebook Comments