Kadınların Popüler Seks Soruları

Kadınların En İlginç 11 Cinsellik Sorusu ve Cevapları

Maalesef cinsellik alanında kadınlar merak ettiklerini öğrenmek için arkadaşlarına veya internetteki sağlıksız bilgilere başvuruyorlar…Fakat yine de  bazı seks sorularının cevabını almak her zaman mümkün olamıyor.

Bu yazımda,kadın danışanlarımdan gelen ancak yanıtı her yerde bulunamayan ilginç cinsellik sorularının cevaplarını derledim.Umarım bu yazıda yer alan bilgiler merak ettiğiniz şeyleri öğrenmenize yardımcı olur.

Soru 1: Neden bazı penisler düz,bazıları eğimli?

Penis şeklini belirleyen en önemli faktör genetik mirastır.Genetik yapıya ilaveten;yaşam alışkanlıkları,mastürbasyon yapma şekli  ve sıklığı da penis şeklini etkileyebilir.Fiziksel ve tıbbi bir sorun yaratmadığı sürece,penisin şekli ilişkide önemli rol oynamaz.

Eğri penis

Soru 2: Eğri penis mi daha çok zevk verir, düz penis mi daha çok zevk verir?

Aslında yeterli büyüklükte(11 -16 cm) ve sertlikteki bir penis kadın orgazmı için yeterlidir.Klitoral,vajinal  orgazm,G noktasının uyarılması bu ebatlardaki erekte bir penisle rahatlıkla sağlanabilir.Bununla birlikte,yukarı veya aşağı eğimli penislerin,kadınların farklı bölgelerini uyararak daha kolay orgazm sağlamalarına katkısı olduğu düşünülüyor.

Soru 3 : Seks sırasında idrar yapmak mümkün mü?

Halk arasında ‘’işemek’’olarak tabir edilen idrar yapma,sex sırasında çok mümkün değil… Ancak,sevişirken mesane tam doluysa,seksin ve orgazmın getirdiği rahatlama ile birkaç damla kaçırılabilir.Bazı kadınlar orgazma yakın anlarda idrar benzeri bir sıvıyı dışarı doğru fışkırtabilirler.Bu çok nadiren yaşanan bir durumdur ve G noktasının uyarılması ile oluşan kadın boşalmasıdır.Ama bu sıvı idrar değildir.

Kadın boşalması konusunda kulaktan kulağa dolaşan bilgilere veya porno filmlerde gördüklerinize itibar etmemelisiniz…Squirting(fışkırma) çok nadiren yaşanan bir olaydır.

Soru 4 : Sevişirken vajinadan gelen gaz çıkışı benzer sesler normal mi?

Yine sık karşılaşılmayan bir durum…Vücudumuzdaki tüm kanallar gibi,vajina da havayla dolabilir.Penisin girişi ile bu hava sıkışık dışarı çıkarken,gaz çıkarma benzeri bu sesler oluşabilir.Bu sesleri önlemenin veya vajinaya hava girişini engellemenin bir yöntemi yoktur.

Soru 5: Penis kırılır mı?

En sık gelen ve yanlış cevaplanan sorulardan birisi de penisin kırılmasıdır.Penis fizyolojik yapısı gereği kırılmaz çünkü kemik değildir.İçi kanla dolan kıkırdak benzeri bir dokusu olan penis,kırılmaz ama zorlamalarda ve ani hareketlerde ciddi hasar görebilir.

Özellikle kadının üstte olduğu tüm pozisyonlarda dikkatli olunmalıdır.Eğer sevişme esnasında bir penis hasarı söz konusu ise acilen en yakın sağlık kuruluşuna başvurulması gerekir.Erkekler genelde ciddi olmadığını düşündükleri penis hasarlarında utandıkları için doktora başvurmazlar.Bu son derece yanlış bir tutumdur.Hasarın ciddiyetini gözle görmek anlamak mümkün değildir.

Soru 6 : Çoklu orgazm nedir,çoklu orgazm mümkün mü?

Bu konuda, ‘’kadınlar kaç çeşit orgazm yaşar’’ yazımda da belirttiğim gibi,çoklu orgazm ardı ardına yaşanan orgazmların tümüne verilen isimdir ve mümkündür.Kadının fiziksel ve psikolojik açıdan hazır olması,erkeğin seks performansı,ortam gibi faktörler çoklu orgazm yaşanmasını kolaylaştırır.

Soru 7 : Erkeği seks esnasında yönlendirmek doğru mu?

Kadınların iki arada bir derede kaldığı konulardan birisi de erkeği seks esnasında yönetmektir.Özellikle oral seks olmak üzere sevişmenin tüm evrelerinde kadın nelerden zevk aldığını,erkeğin ona nasıl davranmasını istediğini söyleyemez.Utanma,yanlış anlaşılma gibi kaygılardan kaynaklanan bu durum sağlıklı bir ilişkide normal değildir.

Hazzınızı zirveye taşıyacak,orgazmı kolaylaştıracak her şeyi partnerinizle paylaşmalı,onu yönlendirmelisiniz.Sonuçta kendi bedeninizi en iyi siz bilirsiniz.Seks fantezileri hakkında bu sayfada yer alan ‘’Kadınların en çok hayal ettiği 10 seks fantezisi ‘’ isimli yazıyı da okumanızı tavsiye ederim.

Soru 8: Bir erkeğin tekrar ereksiyon olması için ne kadar süre geçmesi gerekir?

Çok bilinmeyenli ve sonucuna göre en çok yorum yapılan sorulardan birisi de erkeğin tekrar sevişmeye başlaması için ne kadar süre geçmesi gerektiğidir.Yaş,cinsel istek,testesteron seviyesi,kilo,psikolojik durum,ortam gibi bir çok faktörden etkilenir erkeğin tekrar ereksiyon olması.Bazı erkekler için 15 dakika yeterli iken,bazı erkekler için 30 dakika veya 1 saatlik bir süre gerekebilir.

Erkeğin tekrar uyarılması  için kendi kendinde yapacağı veya sizin yapacağınız psikolojik baskı hüsranla sonuçlanabilir.Herşeyi akışına bırakmak,seksi ‘’skor için değil,zevk için’’ yapmak en doğrusudur.

Soru 9 : Sürtünme ile hamile kalınır mı?

Çok çok az bir ihtimal olsa da,sürtünme yoluyla hamile kalınabilir.Spermden önce salgılanan ,halk arasında ‘’zevk suyu’’ olarak tabir edilen sıvıda da az miktarda sperm bulunur.Direk vajinaya sürtünme yoluyla bu sıvı genital kanala ulaşabilir.Ama dediğim gibi,yüzeysel sürtünme yoluyla hamile kalma ihtimali milyonda bir rastlanılacak bir durumdur.

Soru 10 : Oral seks zararlı mı?

Oral seksin yaşanmadığı cinsellikler yok denecek kadar azaldı.Bulantı ve tiksinme nedeniyle oral seks yapmayan çiftler hariç,hemen herkes oral seksin zevkine kendisini bırakıyor.Oral seks,yeterli hijyen sağlanmadığı takdirde sağlık açısından zararlı olabilir.Oral seksten önce genital bölgenin temizlenmesi,hijyen koşullarına özen gösterilmesi gerekir.

Soru 11: Seks Oyuncakları Kullanmak Zararlı mı?

Diğer biz yazımda ele aldığım üzere;vibratör,dildo,belden bağlamalı penis gibi sex oyuncaklarını kullanmanın bir zararı yoktur…Aksine; seks oyuncakları makul seviyede kullanılırsa,hem evlilik veya ilişkiye canlılık katar, hem de eşler arası iletişimi artırır.

Facebook Comments