Seks Hayatını Canlandırmak İsteyen Çiftlere 5 Tavsiye

Seksi Daha Eğlenceli ve Zevkli Yapmanızı Sağlayacak 5 Şey

Günümüzün ortak sorunlarından birisi de monotonlaşan cinsel yaşam…Yoğun iş hayatı,artan iletişim ve etkileşim yöntemleri,görselliğin ve tüketim kültürünün yükselen değerler olması gibi nedenler,ilişkilerin içini boşaltmakta,çiftleri birbirlerinden soğumakta.

Karı-koca veya sevgililer arasında aşk devam etse dahi,yapılan seksler en hazzı vermemekte…Oysa bazı basit şeyleri cinsel hayata dahil etmek,ufak değişimler yapmak,seks yaşamını daha renkli hale getirmeye yeter de artar bile!

Evlilikte cinsellikten alınan zevki artırabilecek bilimsel ve denenmiş tavsiyeler şu şekilde sıralanabilir;

Tabularınızı Yıkın (Veya Başaramıyorsanız Esnetin)

Her insan karakter ve fiziksel özellikler itibarıyla sekste bazı tabulara sahiptir.Konuşulması,hatta ima edilmesi dahi yasak olan bu tabuların önemli bir kısmı biraz esnetilse bile çiftlerin seks hayatı eskisinden çok daha eğlenceli bir hale gelebilir.

Örneğin;Haftanın belirli günlerinde karısıyla gecede sadece bir kez sevişmeyi standart hale getirmiş bir erkek,ikinci,üçüncü seksi yapsa,hem kendisi hem de eşi daha fazla zevk alabilir.

Seks bittiğinde sırtını dönüp uyumak yerine,cinsellik konusunda açık iletişim kurmak,beklentileri net olarak ifade edebilmek,bu nedenle çok ama çok önemlidir.

Hayal Gücünüzü Kullanın

Fanteziler eşliğinde sevişmenin daha şiddetli orgazm yaşattığı yapılan araştırmalarla kanıtlanmış bir gerçektir…Eşinizin ve sizin zevk aldığınız şeyleri barındıran cinsel fantaziler kurun.Hatta,gerçekçiliği artırmak için fantezi kostümler ve fantezi iç giyimden destek alın.

Kameraya Kaydedin

Fanteziler eşliğinde yapılan seksi kameraya kaydetmek ve sonra onu izlemek,çiftlerin libidosunu yükseltmeye yardımcı olur.Özellikle ateşli bir seksi video kayıt yapıp sonrasında izleyen çiftler kendilerini porno yıldızları gibi hissedip,özgüven patlaması yaşarlar.

Özgüven ise kaliteli seksin temel ögelerinden birisidir…Hatta,kayda alınıp izlenilen sevişmeye dair yorumlar yapın,bir sonrakinde neleri daha zevkli yapabileceğiniz üzerine konuşun.

 

Dozu İyi Ayarlanmış Acıyı Seks Hayatınıza Dahil Edin

Sekste acı ve zevk birbirlerini tamamlar…Özellikle kadın cinselliğinde ölçülü bir acı,orgazmı daha kolay ve şiddetli yaşamaya yardımcı olur.

Sınırları ve dozu ayarlanmış BDSM fantaziler,fetiş sex oyunları,her iki tarafında cinsel doyumunu artırmaya vesile olacaktır.

Seks Oyuncakları Kullanın

Birbirlerinin bedenini artık çok iyi tanıyan çiftlerde yaşanan cinsel erozyon ve azalan ilgi,atılacak ufak bir adımla önlenebilir.

İlişkisine sadık,eşini seven insanlar bile,farklı bedenler hayal edebilir…İhanet etmeden,aldatmadan,değerleri koruyarak değişik hazları yaşamanın yegane yolu ise sex oyuncakları kullanmaktır.

Örneğin,başka bir erkekle cinsel deneyim yaşamak yerine,kocasının cinsel organından farklı boy ve şekilde vibratör satın alan bir kadın,eşiyle beraber,ona ihanet etmeden bu hazzı yaşayabilir.

Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimle…

Facebook Comments