9 İlginç Seks Gerçeği

Seks hakkında az bilinen 9 şey!

Seksin komik,eğlenceli,tuhaf ve şaşırtıcı yanlarını merak ediyorsanız,bilimsel verilerle hazırladığımız bu yazı tam size göre! İşte huzurlarınızda 9 şaşırtıcı cinsellik ve sex gerçeği;

Orgazm anında kadın beyni devre dışı kalır

Hollanda’nın saygın kurumlarından olan Groningen Üniversitesi’nin yaptığı bilimsel bir çalışmaya göre,kadın beyninde korku ve endişe ile ilgilenen bölüm olan Amigdala devre dışı kalıyor.Yani orgazm yaşayan bir kadın,o süre boyunca korku,kaygı ve endişe yaşamıyor.Seks,kadını cesur yapıyor desek yalan olmaz yani..

İlk Vibratör histeri tedavisi için icat edildi

1800’lü yıllarda icat edilen ilk vibratörler,o zamanlarda histeri adıyla bilinen kadın hastalığını rahatlatmak için kullanılıyordu. Kadınlar vibratörle oynaya oynaya en sonunda seks oyuncağı haline getirmeyi başardılar!

Kadın Orgazmı erkeğinkinden ortalama 11 saniye daha uzun sürüyor

Kadın orgazmı ortalama 20 saniye sürüyor.Erkek orgazmı ise ortalama olarak 7-8 saniye…Seksten sonra hemen yataktan kalkıp T.V kumandasını arayan partneriniz varsa,kızmanıza gerek yok yani!

İnsanlar seksten hemen sonra internete giriyorlar

Teknoloji ve internet hayatımızda değilken ‘’orgazm sigarası’’ diye bir motto vardı…Ama artık o da teknolojiye yenildi!Retrevo isimli teknoloji şirketinin yaptığı araştırmaya göre,35 yaş altı kadın ve erkeklerin %36 ‘sı seksten hemen sonra Facebook,Instagram ve Twitter ‘a giriyorlar!

Kadınları en çok uyaran şeylerden birisi hayvanların çiftleşmesini izlemek

Kanada’da faaliyet gösteren Queen’s Univeristy Of Kingston’ın genç kızlar ve kadınlar arasında yaptığı bilimsel bir ankete göre,kedi,köpek,at ve aslan çiftleşmesini izlemek,porno izlemekten daha çok tahrik ediyor!You Tube’da hayvan çiftleşmesi arayan ve izleyerek mastürbasyon yapan kızlar;Yalnız değilsiniz!

Sevişme esnasında idrar yapmayı önleyen hormonlar salgılanıyor

Sevişirken işemek mümkün değildir.Çünkü,seks esnasında beyin antidiüretik hormonlar salgılar,böylece altına kaçırmayı önler.Seks yaparken işediğini söyleyen kadınlar büyük ihtimalle squirting (fışkırarak boşalma) yaşıyorlar.

Sevişirken telefonda konuşmak hızla yaygınlaşıyor

Artan cep telefonu kullanımına bağlı olarak,insanların seks esnasında telefonda konuşma oranları da yükseliyor.Amerika’da yapılan bir ankete göre,insanların %12 ‘si sevişirken telefonla konuşuyor.Başıma gelmedi demeyin sakın,inanmam 😉

Kilolu insanlar sekse daha düşkün oluyor

Live Science isimli bilim dergisinin yaptığı araştırmaya göre,obez veya fazla kilosu olan kadınlar daha çok seks istiyorlar,sevişirken daha ateşli oluyorlar.Hala kilo vermeye çalışıyorsanız bir daha düşünün derim:)

Her üç kadından biri sebzeleri vibratör olarak kullanıyor

İngiltere’de 2012 yılında kadınlar arasında yapılan ankete göre,kadınların %38’i salatalık,patlıcan,havuç,muz gibi penise benzeyen sebze ve meyveleri en az bir kere vibratör olarak kullanmışlar!

Facebook Comments