Rebound Sex Nedir?

Rebound Seks Nedir Fayda Ve Zararları Nelerdir?

İngilizce’de,Türkçe karşılığı tam olmayan veya bir-iki kelimeyle açıklanamayan deyimler vardır…Rebound sex’de bunlardan birisidir.

Önce rebound sex ne demek onu açıklayalım,ardından olumlu ve olumsuz taraflarını ele alalım;

Rebound Sex Nedir?

Paylaşım ve duygusallık açısından yoğun olan bir ilişkinin bitmesinin ardından, kadın veya erkeğin hala çekici ve arzulanan bir insan olduğunu kanıtlamak adına yaşadığı anlık cinsel birlikteliklere rebound sex denir.

Rebound girl ise; Sevgilinden ayrılmış veya boşanmış,kendini ispatlamak için günübirlik ilişkiler yaşayan kadın ve kızlara verilen isimdir.

Rebound Seks hem kadın hem erkek için kullanılan bir tanımlama olsa da, günlük dilde biten ilişkisinin ardından tek gecelik veya kısa süreli seks odaklı ilişki yaşayan kadınlar için kullanımı daha yaygındır.

Sanırım kafanızda tanıma dair bir şekil oluştu ve hatta çevrenizde bu tür ilişki yaşayan insanlar aklınıza bile geldi…’’Boşandıktan sonra dağıldı’’ ,’’ayrılıktan sonra her gün bir erkekle’’, ‘’Boşanma  ona iyi gelmedi’’ ,’’ayrılıktan sonra savruldu bu kız…’’ gibi cümleler aslında rebound seks yaşayan insanları tanımlamak için kurulurlar…

Bir kadın veya genç kız neden rebound sekse ihtiyaç duyar?

Eski eş veya sevgiliye nispet yapmak,onu kıskandırmak gibi nedenler bu tür ilişkinin kaynağı gibi görünse de ,aslında daha derin psikolojik nedenleri vardır.Yukarıda da açıkladığım gibi,rebound seksin temel tetikleyici nedeni;hala istenilen,beğenilen ,arzu edilen bir kadın olduğunu ispatlamaktır.Yani,kıskandırma gibi karşımızdaki insanla ilgili bir dürtü değil,kendimizi iyi hissetmekle ilgili bir dürtüdür.

Rebound seksin olumlu ve olumsuz yanları nelerdir?

Olumlu yanları; kendimizi daha iyi hissetmek,takdir ve iltifat almak,cinsel açıdan bedeni ve ruhu doyurmak olarak sıralanabilir.

Peki rebound seks ile elde edilen mutluluk ve iyilik hali uzun sürer mi?

Değerli okuyucularım,tüketme ve tüketilme odaklı hiçbir mutluluk kalıcı değildir ve uzun sürmez…Rebound seks yaşayan bir kadın bedenini tüketilecek gibi bir eşya olarak sunmakta,onunla seks yapan erkekte duygusuz ve ruhsuz şekilde o eşyayı kullanmakta…

Elde etmek için bin bir türlü eziyete katlandığımız eşya ve oyuncaklara olan hevesimiz bile en fazla 1 ay sürüyor sonra kaldırıp atıyoruz…Böyle bir gerçeklik varken,tüketmek ve tüketilmekten mutlu olmak uzun sürer mi? Elbette hayır!

Biten ilişki veya evliliğin ardından bu tür savrulmalar yaşayıp sonrasında ömür boyu bunun pişmanlığını yaşayan danışanlarım oldu…Siz de o pişmanlık zincirine yeni bir halka eklemeyin.Boşanma veya ayrılık travmasını atlatmak için uzman desteği almanız,paylaşıma odaklanmanız daha sağlıklı olabilir.

Facebook Comments